Strzemiona do jazdy konnej – czy są nam potrzebne?

W dzisiejszych czasach coraz częściej się słyszy o naturalnym jeździectwie, strony społecznościowe bombardują nas zdjęciami i filmikami z jazdy na cordeo lub na oklep. Wszystko to wygląda niesamowicie ciekawie i jaki koniarz nie chciałby kiedyś tak spróbować? Czym jednak byłby trening jazdy konnej bez pary dobrych strzemion, zapewniających nam pewną przyczepność i komfort.

Strzemiona to jedno z akcesorii siodła, znajdujących się po obu jego stronach. Umiesza się je na skórzanych puśliskach które pełnią funkcje trzymania. W zależności od potrzeb jeźdźca występuje wiele ich rodzai, ale większość z nich zapewnia już dobrą przyczepność stopy w strzemieniu, zaczynając od gumowych wkładek, kończąc na metalowych  kolcach.
Technologia produkcji strzemion ujeżdżeniowych oraz strzemion skokowych poszła jednak mocno do przodu i możemy już znaleźć egzemplarze, które oprócz wygodnego oparcia dla nogi jeźdźca zapewniają amortyzację w stopie. Z taką funkcją nasze kolana mogą zapomnieć o występującym bólu po zbyt dużym obciążeniu. Do takich należą strzemiona tech stirrups, które dodatkowo w niektórych modelach strzemion posiadają dodatkowy system otwieranego boku, który pozwala uwolnić stope w razie upadku z konia.

Jak możecie zobaczyć, niezależnie od kierunku, który obraliśmy w naszym świecie jeździeckim, strzemiona tech stirrups wychodzą naprzeciw wszelkim wymaganiom, zapewniając nam wygodę, oraz bezpieczeństwo. Jak i również profilaktykę dla zdrowia naszych stawów.

Zapraszamy po więcej informacji na naszą stronę sklepu oraz do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań.

Napisała : Sylwia Kiełbowicz


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep jeździecki Azgo Equipment - Akcesoria do jazdy konnej