Jak wybrać odpowiednią sieczkę dla swojego konia?

Sieczka to drobno pocięta słoma lub siano, która idealnie nadaje się do zwiększenia objętości pokarmowej dla naszych koni. Dodatkowo jest dobrym rozwiązaniem dla tych podopiecznych, które swoje posiłki zjadają w mgnieniu oka zamiast dokładnie je wcześniej przeżuć. Dzięki swojej konsystencji, spowalniają ten proces. Sieczka sieczce nierówna, na rynku mamy coraz więcej ich rodzajów. W naszym sklepie znajdziecie pasze firmy Dengie, a my pomożemy Wam w doborze idealnej opcji dla Was i dla Waszego konia. Do najbardziej uniwersalnych sieczek wyróżniamy Hi Fi Molasses Free, najwyższej jakości paszę włóknistą wzbogaconą o miętę i kozieradkę oraz Alfa A Original, którą w 100% tworzy lucerna. 
Dla sportowców polecamy sieczkę Dengie Alfa A Oil wypełnionej w 100% lucerną z olejem rzepakowym, która wspomoże przyrost masy mięśniowej; oraz idealne źródła długouwalnianej energii – Dengie Performance Fibre – sieczkę z suszu z traw i lucerny i Dengie Cool Condition & Shine z dodatkową powłoką z melasy i olejku miętowego.
Sieczkę dla koni można również dobrać pod schorzenia, na które obecnie cierpią nasze zwierzęta i w ten sposób wspomóc je w szybszym powrocie do zdrowia. Dengie Healthy Hooves Molasses Free to sieczka bez melasy dla koni po ochwacie lub w celach profilaktyki dla poprawy stanu kopyt. Również w leczeniu choroby wrzodowej znajdziemy specjalną paszę, która usprawni pracę układu trawiennego naszych podopiecznych – Dengie Healthy Tummy. 
Wybór sieczek dla koni jest bardzo duży, a to pozwala na indywidualny wybór pod konkretne potrzeby. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy w wyborze idealnej opcji dla Państwa koni.

Napisała : Sylwia Kiełbowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep jeździecki Azgo Equipment - Akcesoria do jazdy konnej