Czaprak dla konia – jakie pełni funkcje?

Czaprak dla konia – jego początki i dlaczego jest tak ważnym elementem?

Jazda bez siodła i czapraka efektownie wygląda w filmach, jednak w praktyce zdecydowana większość osób jeżdżących konno korzysta z akcesoriów jeździeckich. Jednym z najważniejszych jest czaprak, czyli podkładka pod siodło. Jej podstawowym zadaniem jest ochrona konia i siodła. Czaprak zabezpiecza zwierzę przed otarciami.


Rola czapraka

Konie zwierzęta, które są bardzo delikatne. Dlatego bardzo ważne jest dbanie o ich zdrowie i zapewnianie bezpieczeństwa. W praktyce brak czapraka może powodować obtarcia niezależnie od tego, jak dobrze pasuje siodło. To właśnie czaprak pomaga rozłożyć ciężar jeźdźca, amortyzuje , chroni grzbiet minimalizując nacisk. Czaprak zakładany pod siodło zapobiega też przesuwaniu się i podnoszeniu się siodła. Czapraki zapewniają również właściwą cyrkulację powietrza między skórą konia, a siodłem, co z kolei zapobiega odparzeniom.

Dodatkowa idea czapraka

Czapraki nie tylko pełnią funkcję praktyczną, ale też ozdobną. Wybór czapraka zależy od Twoich upodobań i potrzeb. Jego kolor możesz dobierać do różnych dodatków i tworzyć wyjątkowe zestawy. Wiele osób kieruje się w doborze czapraka tak aby pasował również do maści jego konia.
W przypadku tak eleganckiego sportu wygląd jest tutaj wyjątkowo istotny. Dobrym przykładem są zawody jeździeckie , w których konie biorą udział, tam możemy oglądać wiele eleganckich outfitów jakie dobierają właściciele dla swoich koni.

W ofercie naszego sklepu znajdziecie głównie czapraki skokowe takich firm jak kentucky, Bullet Equestro oraz penelope collections.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep jeździecki Azgo Equipment - Akcesoria do jazdy konnej