Czaprak dla konia i jego rodzaje.

Czaprak skokowy:

znany również jako czaprak do skoków lub czaprak do siodła skokowego, to specjalny rodzaj czapraka przeznaczony do użytku podczas skoków konnych. Czapraki skokowe zostały zaprojektowane tak, aby zapewniały wygodę i ochronę konia podczas intensywnych skoków.
Czapraki skokowe mają wyższy przód, który pomaga utrzymać siodło na miejscu podczas skoków i zapobiega jego przesuwaniu się do przodu. Również w pionie są krótsze w porównaniu do czapraka ujeżdzeniowego, a front czapraka jest bardziej wysunięty pod siodło skokowe. ( wysunięte kolano do przodu)

Czaprak ujeżdżeniowy

Czapraki ujeżdżeniowe zostały zaprojektowane tak, aby zapewniały odpowiednie dopasowanie, amortyzację i wygodę podczas precyzyjnych ruchów wykonywanych w ujeżdżeniu. Są stosowane do siodeł o profilu ujeżdżeniowym. W pionie są dłuższe niż np. Czaprak skokowy a przód czapraka jest skrojony prosto (kolano bardziej w dole)

Czaprak wszechstronny

Znany również jako czaprak uniwersalny lub czaprak wielofunkcyjny, to rodzaj czapraka, który jest przeznaczony do użytku w różnych dyscyplinach jeździeckich. Jest to czaprak, który stara się łączyć cechy i funkcjonalności czapraków stosowanych w różnych dyscyplinach, takich jak skoki, ujeżdżenie czy WKKW.
Jego kształt jest po między skokowym a ujeżdżeniowym, a więc pasuje do obu rodzai siodeł.
Tego rodzaju czaprak jest powszechny w ośrodkach rekreacyjnych gdzie młodzi adepci jeździectwa uczą się jazdy w siodłach wszechstronnych. Gdzie dalej obierają kierunek dyscypliny.

Tagged , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep jeździecki Azgo Equipment - Akcesoria do jazdy konnej